listopad3

Piękno wewnętrzne a medycyna estetyczna

dodano: 3 listopada 2014 przez monciao


Czy zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne? Wbrew wielu opiniom przeciwników ingerencji w cielesność, tak. Gdyby spytać lekarza medycyny estetycznej, z pewnością miałby inne zdanie na ten temat. Najbardziej wartościowa jest chyba opinia kogoś, kto sam zdecydował się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Przez wiele wieków ludzkość wychodziła z założenia, że człowiek rodzi się, rozkwita jak kwiat, a później, zgodnie z naturą więdnie i usycha. Taki obraz życia i śmierci bardzo przekładał się na ludzki wygląd. Starsze kobiety i starsi mężczyźni na płótnach wielu mistrzów wyglądali bardzo realistycznie i niekiedy potwornie staro nawet w wieku czterdziestu czy pięćdziesięciu lat. Nie ma co ukrywać, że dzięki medycynie, higienie i postępowi technicznemu długość ludzkiego życia zwiększyła się o co najmniej kilkanaście lat, w niektórych przypadkach nawet o kilkadziesiąt. Dziś stoimy u progu ery, w której nie tylko możemy żyć dłużej, ale i piękniej wyglądać przez całe życie. Takim cudem przełomu XX i XXI wieku jest medycyna estetyczna.

 

Przez niewielu traktowana jest jako poważna gałąź medycyny, naukowa wiedza, która uprzyjemnia ludziom życie poprzez poprawę ich wyglądu. Dziś trwa spór o to, czy człowiek powinien umieć starzeć się z godnością, czyli nie decydować się na żadne zabiegi, kiedy jego naturalne piękno przemija. Wielu jest zwolenników konserwatyzmu w tym temacie, którzy sądzą, że „nicnierobienie” to najlepsze rozwiązanie. Potępiają przy tym tych, którzy decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. A przecież nie jest to żadna zbrodnia ani gwałt na naszym organizmie!

 

Dotychczas żyliśmy z przekonaniem, że musimy się starzeć i nic nie można na to zaradzić. Medycyna estetyczna zaleca rozsądek w tym temacie – nie możemy w nieskończoność kupować sobie młodego wyglądu, ale nie powinniśmy też uważać tego za jakąś zbrodnię dokonywaną na ludzkim ciele. Tak samo, jak kiedyś nie było szczepionek na cholerę czy wściekliznę i ludzie z tego powodu umierali – aż w końcu Pasteur dokonał przełomowego odkrycia – tak również dzisiaj mamy do czynienia z czymś całkiem świeżym i obcym dla nas. Nie możemy jednak powiedzieć, że medycyna estetyczna jest czymś złym tak samo, jak nie możemy powiedzieć, że złe jest wynalezienie szczepienia przeciw wściekliźnie.

źródło: http://newestetic.pl

 

 

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy